Novinky

28.12.2017 19:58

Po dlouhé době jsem se dostala k aktualizaci webových stránek. Během této doby se stalo několik věcí :)

Vinki dostala 3x res.CAC a splnila zkoušku ZOP. K další zkoušce se již asi nestihneme dopracovat, protože na jaro plánujeme štěňátka! Chtěli bychom je v barvě tricolor a blue merle- budoucího tatínka uveřejním po krytí a průběžně sem budu doplňovat informace. Už teď se těším!

Vinki je také geneticky čistá na CEA!!!!

Sid splnil BH u přísného pana rozhodčího a v roce 2015 a 2016 byl v soutěži Pes roku na 2.místě ve všeobecném výcviku(2016) a obedience(2015)! Na cvičáku se stále lepší a baví ho to, což je pro mě nejdůležitější.

Se Suki jsem ukončila výcvik i výstavy, protože už nic nevidí a má potvrzené PRA. Takže teď si užívá vycházek, mazlení a válení se na gauči.

26.01.2016 21:32

V sobotu 9.1. absolvovala Vinki hanáckou výstavu psů v Brně. Poprvé šla do třídy mladých a poprvé se vystavovala v hale. Jsem ráda, že se na jejím vystavování nic nezměnilo- stále stojí jako přikovaná a vzorně kouká :o) Získala známku V4 kvůli své drobnější postavě. Musíme počkat, až nám Vinki dospěje a nabere více chlupů. Pochvalu dostala za pohyb a svůj krásný ocas. Za odměnu dostala nový řetízek s výstavním vodítkem, takže na příští výstavě už budeme jako úplní profíci :o)

30.12.2015 21:30

Přejeme Vám krásný, klidný a úspěšný přicházející rok 2016. Ať se vám vše daří a chlupatí kamarádi dělají všem kolem jen radost!

Chovatelům přeji mnoho titulů, složených zkoušek, co nejméně návštěv u veterináře a samá zdravá štěňátka :o)

17.10.2015 19:24

Máme za sebou dvě moc úspěšné výstavy. Návrat do výstavního kruhu jsem vzala ve velkém a na dvě klubovky přihlásila všechny psy. První byla 5.9. KV v Pardubicích a posuzovala zde paní Mlada Svobodová. Sid ve třídě otevřené dostal VD, což je pro nás úspěch- dostal pochavlu za krásný pohyb :o) Suki ve třídě vítězů získala V1, CAC a největším překvapením byla naše malá Vinki. O tři dny jí utekla třída štěňat, takže musela do dorostu. V kruhu se sešly tři trikolorky a Vinki z nich byla nejmladší, nejmenší a nejmíň chlupatá. Byla jsem zvědavá, jak se bude vystavovat. Musím říct, že jsem byla mile překvapená, protože Vinki stála jako profík, ouška krásně vpřed, nožky srovnané a v pohybu si krásně vykračovala. Díky tomu všemu získala naše první VN1 a později i titul best puppy!

Další víkend 12.9. jsme si zajeli na KV do Chropyně, kde posuzovala polská rozhodčí Anna Dzidt. Sid ve třídě otevřené dostal D. Suki získala ve třídě vítězů svůj další res.CAC a Vinki nastoupila do nejobsazenější třídy výstavy- v dorostu bylo nahlášeno 5 fen. Opět stála jako přikovaná a nakonec dostala VN1. Tím to však neskončilo. Počkali jsme na konec výstavy a šli jsme běhat o nejlepší dorost s kraťandou i dlouhosrstkou. Vinki předvedla svůj výborný pohyb a ukázala roztomilý ksichtík a byl z toho další best puppy!

Budu doufat, že jí tato úspěšnost zůstane i nadále :o) Fotky z výstavy v Pardubicích jsem přidala do fotogalerií psů a moc za ně děkuji Lucce Kučerové.

13.08.2015 16:03

V květnu jsme s Evou Vávrovou zorganizovaly další šeltičkářskou vycházku. Zvolily jsme tradiční okruh v Jedovnicích kolem rybníka, protože s námi šla dvě malá štěňátka, tak aby vše bez úhony zvládla. Počasí nám vyšlo perfektní, sešlo se zase pár starých známých a přibyli nám i noví vycházkáři :o)

Začátkem srpna jsme s Evou Vávrovou a Věrkou Bombíkovou uskutečnily dlouho plánované pasení oveček. Vydaly jsme se za nimi až do Budišova nad Budišovkou. Vzala jsem s sebou Sida a Vinki (Galánka z ĎS)- ta šla jen tak na čumandu. Sid viděl ovce poprvé v životě a hned se rozhodl, že je uštěká k smrti. Musí se mu nechat, že se moc snažil a pasení si zase určitě vyzkoušíme. Ze cvičáku má zafixovaný oční kontakt a spolíhání se na mě, tak s tím zkusíme něco udělat a zlepšovat se. Velikým překvapením pro všechny byla naše malá Vinki. Celou dobu všechny pasoucí šeltie pozorovala na napnutém vodítku a občasném vyštěkávání. Nakonec jsme se rozhodly, že to s ní zkusíme taky. Zpočátku obíhala kolem košáru a pak se jí ovce vypustily. Vinki opravdu naháněla stádo, krásně ovcím nadbíhala a hlavně napodobovala borderku, která jí se stádem pomáhala (pravda je taková, že borderka dělala většinu práce :) ). Výlet jsme zakončily procházkou v krásném prostředí a domů jsme vezly hromadu strašně hodných psů :o)

Fotky z obou výletů najdete ve fotogalerii.

Přidala jsem fotky Bargiela, když k nám přijel v jednom roce na návštěvu.

28.04.2015 14:01

Se Sidem a Suki jsme se vrhli do světa zkoušek poslušnosti. Jako naši první zkoušku jsme měli 8.3. OB-Z a Sid ji s odřenýma ušima splnil na známku VD. Musíme zapracovat na prodlužování doby, kdy nedostane pamlsek a já se musím naučit chválit až po skončení cviku :o)

Další zkouška byla 25.4. ZOP a dělal ji Sid i Suki. Se Suki jsme šli s možností ne/úspěchu 50 na 50, vše záleželo, do jaké nálady se vyspí. A musím říct, že se mi asi snažila udělat velikou radost, protože pracovala vzorně- získala 91 bodů. Sid je ještě pořád puberťák a tak si na obou odložení vleže musel stoupnout, ale i přes takovéto srandičky dostal od hodného pana rozhodčího 89 bodů. Fotky ze ZOP jsou ve fotogalerii.

A konečně poslední zpráva- máme nový přírůstek! Jako posilu chovu jsme si přivezli krásnou trikolorní holčičku Galánku z Ďáblovy studánky. Teprve se u nás zabydluje, ale bude s ní veselo, protože akčnost a inteligence jí opravdu nechybí :o)

 

 

21.12.2014 17:37

Přejeme vám krásné a klidné Vánoce, silvestr bez petard a úspěšný nový rok!

13.04.2014 15:38

Majitelé fenečky Algae Stříbrná půlnoc se rozhodli ji nakrýt a to krásným importovaným trikolorním pejskem Ch. Smile Angel Zvezdny Dozhd. Štěňátka v barvě trikolor a zlatá se mají narodit během příštího týdne! Zprávy o štěňátkách sem budu průběžně doplňovat. V případě zájmu pište.

 

13.3. Sideček oslavil svůj první rok života. Vyrostl nám z něj krásný, chytrý, akční a nekonečně žravý kamarád do nepohody :o) Přidala jsem mu pár dospěláckých fotek a také jednu novou fotku naší Sukinky.

 

     Od loňského podzimu jsem se začala s oběma šeltičkami věnovat poslušnosti. U Sukinky to bylo kvůli zlepšení psychického stavu (po smrti Ajsiho a ne úplně dobře proběhlému mateřství na tom nebyla dobře) u Sida prostě proto, že chci, aby z něj jednou něco bylo. Trénujeme u Soni Šabacké a moc nám to svědčí.

     Sukinka dělá obrovské pokroky. Prvních pár tréninků totiž vypadala jako týraný pejsek, chodila s hlavou dole, nahrbená a ocásek pod bříškem nebyl vůbec vidět. Na přivolání chodila, jako kdyby byla doma stále mlácená (což nikdy nebyla). Jak čas pokročil a díky velice citlivému přístupu naší výcvikářky se Suki přestala bát a začala si více věřit. Při chůzi u nohy už na mě kouká a mírně při ní vrtí ocáskem a minulý týden na přivolání dokonce rychle utíkala cvalem a nejen klusem (úplně na začátku se táhla plíživým krokem)! Cvičíme ve skupině pokročilých (vtipné, ale úplně se neztrácíme) s velkými psy, kteří jsou k malé fenečce hodní a nevšímají si jí. Budeme v tréninku dál pokračovat a třeba časem přijde i složení nějaké zkoušky :o)

     Sid je strašně snaživé zvíře a navíc nekonečně žravej, což je pro poslušnost ideální. Pro kus žvance by se přetrhl. Jeho sebevědomí je na šeltii hodně vysoké a nemá problém s jakýmkoliv psem, spíše naopak. Když přijdeme na hodinu, tak se úplně všichni psi musí jít se Síďákem přivítat. Soňa říká, že by se měl používat jako canisterapeutický pes pro psy :o) Do budoucna, pokud vše půjde a bude to Sida bavit, bych se chtěla věnovat nejen poslušnosti, ale i záchranařině (po tátovi Deliquentovi by k tomu mohl zdědit nějaké vlohy).

    Moc bych chtěla poděkovat naší výcvikářce Soni Šabacké, která rozumí duši šeltie a ví jak k nim přistupovat. Pomohla nám ujít veliký kus cesty a to hlavně se Sukinkou. Budeme v této cestě pokračovat.

28.02.2014 16:08

Na brněnském DUO CACIBu 23.2. jsme se Suki vyběhaly u pana Krinkeho titul res.CAC a potkaly jsme se se spoustou kamarádů. Byla to velice příjemná akce:o)

4.1. náš odchov Algae Stříbrná půlnoc získala res.CAC na NV Brno. Moc gratulujeme!

17.12.2013 19:02

Do nového roku vám a vašim čtyřnohým kamarádům přejeme klid, pohodu a radost.

<< 1 | 2 | 3 | 4 >>