Novinky

21.12.2014 17:37

Přejeme vám krásné a klidné Vánoce, silvestr bez petard a úspěšný nový rok!

13.04.2014 15:38

Majitelé fenečky Algae Stříbrná půlnoc se rozhodli ji nakrýt a to krásným importovaným trikolorním pejskem Ch. Smile Angel Zvezdny Dozhd. Štěňátka v barvě trikolor a zlatá se mají narodit během příštího týdne! Zprávy o štěňátkách sem budu průběžně doplňovat. V případě zájmu pište.

 

13.3. Sideček oslavil svůj první rok života. Vyrostl nám z něj krásný, chytrý, akční a nekonečně žravý kamarád do nepohody :o) Přidala jsem mu pár dospěláckých fotek a také jednu novou fotku naší Sukinky.

 

     Od loňského podzimu jsem se začala s oběma šeltičkami věnovat poslušnosti. U Sukinky to bylo kvůli zlepšení psychického stavu (po smrti Ajsiho a ne úplně dobře proběhlému mateřství na tom nebyla dobře) u Sida prostě proto, že chci, aby z něj jednou něco bylo. Trénujeme u Soni Šabacké a moc nám to svědčí.

     Sukinka dělá obrovské pokroky. Prvních pár tréninků totiž vypadala jako týraný pejsek, chodila s hlavou dole, nahrbená a ocásek pod bříškem nebyl vůbec vidět. Na přivolání chodila, jako kdyby byla doma stále mlácená (což nikdy nebyla). Jak čas pokročil a díky velice citlivému přístupu naší výcvikářky se Suki přestala bát a začala si více věřit. Při chůzi u nohy už na mě kouká a mírně při ní vrtí ocáskem a minulý týden na přivolání dokonce rychle utíkala cvalem a nejen klusem (úplně na začátku se táhla plíživým krokem)! Cvičíme ve skupině pokročilých (vtipné, ale úplně se neztrácíme) s velkými psy, kteří jsou k malé fenečce hodní a nevšímají si jí. Budeme v tréninku dál pokračovat a třeba časem přijde i složení nějaké zkoušky :o)

     Sid je strašně snaživé zvíře a navíc nekonečně žravej, což je pro poslušnost ideální. Pro kus žvance by se přetrhl. Jeho sebevědomí je na šeltii hodně vysoké a nemá problém s jakýmkoliv psem, spíše naopak. Když přijdeme na hodinu, tak se úplně všichni psi musí jít se Síďákem přivítat. Soňa říká, že by se měl používat jako canisterapeutický pes pro psy :o) Do budoucna, pokud vše půjde a bude to Sida bavit, bych se chtěla věnovat nejen poslušnosti, ale i záchranařině (po tátovi Deliquentovi by k tomu mohl zdědit nějaké vlohy).

    Moc bych chtěla poděkovat naší výcvikářce Soni Šabacké, která rozumí duši šeltie a ví jak k nim přistupovat. Pomohla nám ujít veliký kus cesty a to hlavně se Sukinkou. Budeme v této cestě pokračovat.

28.02.2014 16:08

Na brněnském DUO CACIBu 23.2. jsme se Suki vyběhaly u pana Krinkeho titul res.CAC a potkaly jsme se se spoustou kamarádů. Byla to velice příjemná akce:o)

4.1. náš odchov Algae Stříbrná půlnoc získala res.CAC na NV Brno. Moc gratulujeme!

17.12.2013 19:02

Do nového roku vám a vašim čtyřnohým kamarádům přejeme klid, pohodu a radost.

25.11.2013 14:59

Po dlouhé době jsem konečně dala aktuální informace na stránky:

Be as Icy z ĎS "Sid" byl geneticky vyšetřený na CEA s výsledkem "non-affected" a MDR 1 +/-. Z obou výsledků máme velkou radost. Také úspěšně přezubil a je plnochrupý. Všechny tyto informace jsou i na jeho osobní stránce.

Grafice z ĎS "Suki" jsem přidala dvě fotky do fotogalerie- velký dík za ně patří Katce Šušlíkové!

U Suki bohužel došlo i k neradostným událostem. V srpnu jí byl zjištěný zvýšený oční tlak (glaukom) na levém oku. S ohledem na další oční vadu ji už nebudu nechávat znovu krýt a Suki si bude užívat život bez mateřských povinností. Naneštěstí to "pouhým" glaukomem neskončilo. Následkem tohoto postižení jsme zjistili, že je Sukinka na levé oko slepá. Chuť do života má ale pořád stejnou, na cvičáku ji to baví a na gauči snad ještě víc :o), tak už nás snad nic horšího nečeká.

Pejsek z vrhu "B" má nové fotky, které nám poslali jeho páníci.

28.07.2013 10:27

Vrh A dnes slaví své krásné druhé narozeniny. Děkujeme jejich pánečkům, že se nám o ně tak krásně starají a dělají je šťastnými!

Pejsek Bargiel už je ve své nové rodině, kde se bude mít moc dobře :o)

06.07.2013 14:31

Náš pejsek Bargiel měl 7 týdnů. Vyrostl z něj moc pěkný pejsek. Nové fotky najdete v jeho fotogalerii.

17.06.2013 16:18

"B" pejsek měl 1 měsíc. Aktivnější štěňátko jsme doma ještě neměli. Máme ho místo televize, pořád vymýšlí něco nového. I k němu byly přidané fotky a také informace!

Sid (Be as Icy z ĎS) má 3 měsíce, takže i jemu jsme pořídili pár aktuálních fotek.

21.05.2013 21:49

Artexovi z vrhu A přibylo pár fotek ve fotogalerii.

Náš malý modrásek Sid (Be as Icy z ĎS) má nově zřízenou fotogalerii.

17.05.2013 12:45

15.5. přišel na svět tricolorní pejsek s velkou bílou lysinkou. Více informací a fotek najdete ZDE.

<< 1 | 2 | 3 >>