Novinky

09.01.2020 19:11

Na jaro 2020 plánujeme nový vrh štěńátek. Barvičky budou nejspíše zlatá a trikolor. Matkou vrhu bude Vinki.

03.01.2019 17:41

Štěňátka dostala jména :) 

Pro zájemce máme smutnou zprávu- všechna štěňátka již mají svůj budoucí domov!

30.12.2018 12:06

Na štědrý den se nám narodila čtyři štěňátka v barvě zlatá a trikolor. Všichni se mají čile k světu a maminka se o ně výborně stará. Více informací najdete zde.

15.05.2018 22:32

Je nám to líto, ale příroda je mocná a proto musíme plánování štěňátek přesunout na příští hárání. 

10.03.2018 12:09

Došel výsledek z Vemodie- Vinki je MDR +/- :)

Stále čekáme, až se Vinki rozhodne hárat. Zatím se jí do toho nechce, ale na plánovaném krytí to nic nemění. Jen bude později :(

28.12.2017 19:58

Po dlouhé době jsem se dostala k aktualizaci webových stránek. Během této doby se stalo několik věcí :)

Vinki dostala 3x res.CAC a splnila zkoušku ZOP. K další zkoušce se již asi nestihneme dopracovat, protože na jaro plánujeme štěňátka! Chtěli bychom je v barvě tricolor a blue merle- budoucího tatínka uveřejním po krytí a průběžně sem budu doplňovat informace. Už teď se těším!

Vinki je také geneticky čistá na CEA!!!!

Sid splnil BH u přísného pana rozhodčího a v roce 2015 a 2016 byl v soutěži Pes roku na 2.místě ve všeobecném výcviku(2016) a obedience(2015)! Na cvičáku se stále lepší a baví ho to, což je pro mě nejdůležitější.

Se Suki jsem ukončila výcvik i výstavy, protože už nic nevidí a má potvrzené PRA. Takže teď si užívá vycházek, mazlení a válení se na gauči.

26.01.2016 21:32

V sobotu 9.1. absolvovala Vinki hanáckou výstavu psů v Brně. Poprvé šla do třídy mladých a poprvé se vystavovala v hale. Jsem ráda, že se na jejím vystavování nic nezměnilo- stále stojí jako přikovaná a vzorně kouká :o) Získala známku V4 kvůli své drobnější postavě. Musíme počkat, až nám Vinki dospěje a nabere více chlupů. Pochvalu dostala za pohyb a svůj krásný ocas. Za odměnu dostala nový řetízek s výstavním vodítkem, takže na příští výstavě už budeme jako úplní profíci :o)

30.12.2015 21:30

Přejeme Vám krásný, klidný a úspěšný přicházející rok 2016. Ať se vám vše daří a chlupatí kamarádi dělají všem kolem jen radost!

Chovatelům přeji mnoho titulů, složených zkoušek, co nejméně návštěv u veterináře a samá zdravá štěňátka :o)

17.10.2015 19:24

Máme za sebou dvě moc úspěšné výstavy. Návrat do výstavního kruhu jsem vzala ve velkém a na dvě klubovky přihlásila všechny psy. První byla 5.9. KV v Pardubicích a posuzovala zde paní Mlada Svobodová. Sid ve třídě otevřené dostal VD, což je pro nás úspěch- dostal pochavlu za krásný pohyb :o) Suki ve třídě vítězů získala V1, CAC a největším překvapením byla naše malá Vinki. O tři dny jí utekla třída štěňat, takže musela do dorostu. V kruhu se sešly tři trikolorky a Vinki z nich byla nejmladší, nejmenší a nejmíň chlupatá. Byla jsem zvědavá, jak se bude vystavovat. Musím říct, že jsem byla mile překvapená, protože Vinki stála jako profík, ouška krásně vpřed, nožky srovnané a v pohybu si krásně vykračovala. Díky tomu všemu získala naše první VN1 a později i titul best puppy!

Další víkend 12.9. jsme si zajeli na KV do Chropyně, kde posuzovala polská rozhodčí Anna Dzidt. Sid ve třídě otevřené dostal D. Suki získala ve třídě vítězů svůj další res.CAC a Vinki nastoupila do nejobsazenější třídy výstavy- v dorostu bylo nahlášeno 5 fen. Opět stála jako přikovaná a nakonec dostala VN1. Tím to však neskončilo. Počkali jsme na konec výstavy a šli jsme běhat o nejlepší dorost s kraťandou i dlouhosrstkou. Vinki předvedla svůj výborný pohyb a ukázala roztomilý ksichtík a byl z toho další best puppy!

Budu doufat, že jí tato úspěšnost zůstane i nadále :o) Fotky z výstavy v Pardubicích jsem přidala do fotogalerií psů a moc za ně děkuji Lucce Kučerové.

13.08.2015 16:03

V květnu jsme s Evou Vávrovou zorganizovaly další šeltičkářskou vycházku. Zvolily jsme tradiční okruh v Jedovnicích kolem rybníka, protože s námi šla dvě malá štěňátka, tak aby vše bez úhony zvládla. Počasí nám vyšlo perfektní, sešlo se zase pár starých známých a přibyli nám i noví vycházkáři :o)

Začátkem srpna jsme s Evou Vávrovou a Věrkou Bombíkovou uskutečnily dlouho plánované pasení oveček. Vydaly jsme se za nimi až do Budišova nad Budišovkou. Vzala jsem s sebou Sida a Vinki (Galánka z ĎS)- ta šla jen tak na čumandu. Sid viděl ovce poprvé v životě a hned se rozhodl, že je uštěká k smrti. Musí se mu nechat, že se moc snažil a pasení si zase určitě vyzkoušíme. Ze cvičáku má zafixovaný oční kontakt a spolíhání se na mě, tak s tím zkusíme něco udělat a zlepšovat se. Velikým překvapením pro všechny byla naše malá Vinki. Celou dobu všechny pasoucí šeltie pozorovala na napnutém vodítku a občasném vyštěkávání. Nakonec jsme se rozhodly, že to s ní zkusíme taky. Zpočátku obíhala kolem košáru a pak se jí ovce vypustily. Vinki opravdu naháněla stádo, krásně ovcím nadbíhala a hlavně napodobovala borderku, která jí se stádem pomáhala (pravda je taková, že borderka dělala většinu práce :) ). Výlet jsme zakončily procházkou v krásném prostředí a domů jsme vezly hromadu strašně hodných psů :o)

Fotky z obou výletů najdete ve fotogalerii.

Přidala jsem fotky Bargiela, když k nám přijel v jednom roce na návštěvu.

1 | 2 | 3 >>